22 بهمن 1357. پیروزی انقلاب اسلامی
دهه ی فجر 
ثامن تم
طراح قالب
ثامن تـــم

بیانات مقام معظم رهبری در مورد 22 بهمن
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: موضع گيري دو پهلوي خواص مطلوب نيست و خواص بايد مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بيان كنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند: هنگامي كه عده اي در فضاي فتنه و غبارآلودگي، با زبان، اسلام را نفي و در عمل نيز جمهوريت نظام را نفي مي كنند و انتخابات را زير سؤال مي برند، انتظار از خواص اين است كه مرز و موضع خود را شفاف مشخص كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي امروز در ديدار مسئولان شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و رؤساي ستادهاي دهه فجر سراسر كشور، مهمترين ويژگي انقلاب اسلامي ايران و مراسم سالگرد انقلاب در سي سال گذشته را حضور انبوه و متحد مردم به عنوان عناصر اصلي شكل گيري انقلاب اسلامي و دلبستگي آنان به شعارهاي اساسي انقلاب دانستند و تأكيد كردند: در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا، وظيفه همه بويژه خواص، موضع گيري شفاف و پرهيز از سخنان و مواضع دو پهلو است.

رهبر انقلاب اسلامي دهه فجر را يك پديده منحصر بفرد برشمردند و در تبيين اين موضوع افزودند: علت منحصر بفرد بودن دهه فجر اين است كه در طول سي سال گذشته، سالگرد انقلاب اسلامي همواره با حضور انبوهِ مردمي بوده كه عناصر اصلي پديد آورنده انقلاب هستند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي حضور ميليون‌ها نفر در 22 بهمن هر سال را نشانه متكي بودن انقلاب به ايمان‌هاي مردم دانستند و خاطرنشان كردند: معناي اين حضور انبوه و منسجمِ هر ساله اين است كه انقلاب اسلامي و نظام برخاسته از آن، متكي بر مردم و ايمان آنان است و علت اصلي ناتواني دشمنان در متزلزل كردن نظام اسلامي نيز همين موضوع است.

ايشان با اشاره به وحشت مخالفان نظام اسلامي، از اين حضور خالص و گسترده مردمي با گرايشها و سلايق مختلف، در مناسبتهاي گوناگون انقلاب به ويژه دهه فجر و 22 بهمن افزودند: دشمنان براي سرپوش گذاشتن بر اين انسجام و وحدت تلاش دارند، با كمك عوامل خود، و در تبليغات اينگونه وانمود كنند كه انسجام و جهت گيري واحد مردم دچار انشقاق و چند دستگي شده است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: در همين چارچوب در روز قدس كه پايه و اساس آن در ضديت با رژيم صهيونيستي است، گروهي معدود و فريب خورده، بر ضد موضوع فلسطين و به نفع رژيم صهيونيستي شعار دادند و در روز سيزده آبان نيز كه روز برائت و نفرت ملت ايران از استكبار امريكايي است، بر ضد اين حركت و نظام اسلامي و اسلاميت شعار دادند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه ملت ايران دلبسته به شعارهاي اساسي انقلاب اسلامي است و عظمت ملت ايران نيز به بركت حضور مردمي در صحنه است، افزودند: جمهوري اسلامي با خواست و ايمان مردم شكل گرفته و تاكنون براساس همين خواست و ايمان با كمال اقتدار و احساس عزت و بي نيازي پيش رفته و از اين پس نيز با اقتدار و عزت كامل بر همه دشمنان پيروز خواهد شد.

ايشان تأكيد كردند: انقلاب اسلامي يك حقيقت برخاسته از سنت الهي است و تا هنگامي كه متكي بر ايمان، عشق و علاقه مردم است، قدرتهاي جهاني اگر با يكديگر نيز متحد شوند نمي توانند صدمه اي به اين انقلاب و مردم وارد كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي، 22 بهمن را متعلق به ملت ايران، امام بزرگوار (ره)، و شهدا دانستند و تأكيد كردند: دشمن تلاش دارد اين ثروت عظيم ملي را متزلزل كند، بنابراين بايد با تمام قوا در صحنه بود و عاقلانه و مدبرانه حركت كرد.

رهبر انقلاب اسلامي شناخت "لحظه و نياز " و اقدام متناسب با آن را يك خصوصيت و ويژگي بسيار مهم برشمردند و خاطرنشان كردند: برخي از اهالي كوفه كه با عنوان "توابين " چند ماه بعد از حادثه عاشورا قيام كردند و به شهادت رسيدند، به امام حسين (ع) ايمان داشتند و انشاءالله در نزد خداوند هم مأجور هستند اما آن وظيفه اي را كه بايد عمل مي كردند، انجام ندادند زيرا "لحظه " و عاشورا را نشناختند.

ايشان، نهم دي امسال را يكي از "لحظه ها " دانستند و تأكيد كردند: راهپيمايي نهم دي، نياز لحظه ها بود كه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي به درستي اقدام كرد و مردم نيز بخوبي اين نياز را تشخيص دادند و 9 دي به يكي از قله هاي تاريخ انقلاب اسلامي تبديل شد.

حضرت آيت الله خامنه اي 23 تير سال 78 را نيز يكي ديگر از "لحظه ها " برشمردند و خاطرنشان كردند: راهپيمايي مردم در 22 بهمن با همه عظمتي كه دارد، يك كار متعارف و داراي روال مشخص است اما راهپيمايي 23 تير سال 78 و نهم دي امسال، يك كار متعارف نبود.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: شناخت موقعيت، و حضور در لحظه مناسب و مورد نياز، اساس همه كارها است.

ايشان، موضع گيري شفاف و پرهيز از مواضع مبهم و دو پهلو را يكي از نيازهاي مهم دوران فتنه و غبارآلودگي فضا دانستند و افزودند: دشمنان همواره مخالف شفاف بودن فضا هستند زيرا آنها در فضاي غبار آلود و فتنه مي توانند به اهداف خود برسند.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: در شرايط كنوني همه جريانها و گرايش هاي سياسي داخل نظام بايد خط و مرز خود را با دشمن به صورت شفاف مشخص كنند و در اين ميان وظيفه خواص بويژه خواصي كه تأثيرگذاري بالايي دارند، بيش از ديگران است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: موضع گيري دو پهلوي خواص مطلوب نيست و خواص بايد مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بيان كنند.

ايشان افزودند: وقتي سران استكبار و ظلم، و اشغالگران كشورهاي اسلامي وارد ميدان مي شوند و موضع گيري مي كنند، دو پهلو و مبهم سخن گفتن صحيح نيست زيرا بايد مشخص شود، افرادي كه داخل نظام جمهوري اسلامي هستند، چه موضعي دارند و آيا حاضر هستند از دشمن تبري بجويند؟

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: هنگامي كه عده اي در فضاي فتنه و غبارآلودگي، با زبان، اسلام را نفي و در عمل نيز جمهوريت نظام را نفي مي كنند و انتخابات را زير سؤال مي برند، انتظار از خواص اين است كه مرز و موضع خود را شفاف مشخص كنند.
ايشان تأكيد كردند: شفاف سازي، دشمنِ دشمن و غبارآلودگي كمك به دشمن است و اين، يك شاخص و معيار براي عملكرد همه افراد و جريانها و به ويژه خواص است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به توطئه هايي كه در سي سال گذشته بر ضد انقلاب اسلامي وجود داشته است، افزودند: ملت ايران تاكنون با لطف و عنايت خداوند از گذرگاههاي بسيار سختي عبور كرده است و از اين پس هم عبور خواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه دشمني ها با نظام اسلامي همچون گذشته در آينده نيز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان كردند: اگر ملتي بيدار، آگاه، با عزم و متكي بر ايمان و همراه با رويش باشد بر همه توطئه ها غلبه خواهد كرد.

ايشان با اشاره به رويش هاي انقلاب افزودند: نسل جوان كنوني و جواناني كه حتي پيروزي انقلاب اسلامي و مقاطع مهم آن را نديده اند، نوخاسته ها و رويش هاي انقلاب هستند كه در مقايسه با نسل جوان اول انقلاب، بسيار بهتر و هوشيارانه تر عمل مي كند.

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: با وجود همه توطئه ها، برگ و بار درخت مستحكم انقلاب روزافزون است.

ايشان همچنين با قدرداني از زحمات شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، اين نهاد را يكي از كهن ترين و پرسابقه ترين نهادهاي جمهوري اسلامي دانستند و افزودند: شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي براساس يك نياز واقعي و صادقانه شكل گرفت و اين نهاد در طول سي سال گذشته نيز همواره براساس شناخت لحظه و نياز عمل كرده است.

رهبر انقلاب اسلامي، حضور آيت الله جنتي در رأس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي و اشراف وي بر كارها را يكي از عوامل اصلي حركت اين نهاد در مسير صحيح و شناخت به موقع نيازها دانستند.

در ابتداي اين ديدار آيت الله جنتي رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي ضمن اشاره به سابقه شورا و تشكيل آن در 12 مرداد 59، گزارشي از فعاليتها و عملكرد اين نهاد در مقاطع مختلف بويژه در راهپيمايي نهم دي امسال ارائه از عملكرد بسيار خوب صدا و سيما در اين رويداد مهم قدرداني كرد.
چهارشنبه ۲۴ آذر۱۳۸۹ .:. 22:25 .:. مهرداد فدایی- امیر میرزایی
.:.  کدنویسی : وبلاگ اسکین  .:.  گرافیک : ثامن تم  .:.
درباره وبلاگ

هدف ما زنده نگهداشتن انقلابمان است. و در این راه از هیچ کاری دریغ نمیکنیم. هدف ما استفاده از فضای مجازی است که از طریق این فضا بتوانیم مطالب انقلاب اسلامی را در اختیار کاربران خود قرار دهیم و اینگونه ارتشی قوی در برابر دشمن ایجاد کنیم. یا علی مدد

(لبیک یا خامنه ای)
امکانات وب